Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuprenil 2013 refundacja
02-20-2013, 11:16 PM
Cuprenil 2013 refundacja
Szanowni Państwo!

Wygląda że od 1 marca Cuprenil będzie refundowany - to projekt nowej listy refundacyjnej dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Poniżej cytowanie ze strony

Tomasz Litwin

INFORMACJA PRASOWA w związku z publikacją projektu Obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2013 r.

INFORMACJA PRASOWA
w związku z publikacją projektu Obwieszczenia Ministra Zdrowia
w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych
specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych
na dzień 1 marca 2013 r.

Projekt Obwieszczenia Ministra Zdrowia zawiera listę refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, która wejdzie w życie z dniem 1 marca 2013 r.
Projekt VIII obwieszczenia refundacyjnego w porównaniu do VII obwieszczenia obowiązującego od 1 stycznia 2013 r., zawiera następujące zmiany:
I. W zakresie listy aptecznej:
1) Do obwieszczenia ogółem dodanych zostało 70 nowych produktów (nowych kodów EAN), w tym:
a) lek Cuprenil zawierający substancję czynną penicylamina stosowaną w chorobie Wilsona. Substancja ta jest powszechnie stosowana i rekomendowana przez ekspertów w terapii pacjentów z chorobą Wilsona, dla której nie istnieje leczenie przyczynowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-20-2013, 11:52 PM
RE: Cuprenil 2013 refundacja
Witam Panie Doktorze.
To dobra wiadomość w chwili gdy wielu z pacjentów, łącznie ze mną zwątpiła już niemal całkowicie w happy end. Cały ubiegły rok żyliśmy w ułudzie, że może w końcu nastąpi zwrot w naszej sprawie.
Pisałem o tej radosnej nowinie chwilę przed południem w poście " Co z cuprenilem ". W swoim imieniu pragnę Panu podziękować. Jednocześnie chciałbym na Pana ręce złożyć wyrazy wdzięczności dla Koleżanek i Kolegów z kręgów medycznych bowiem doskonale wiem, że bez Państwa zaangażowania, moment euforii albo by się mocno przesunął w czasie albo też nie nastąpił by nigdy. Pomoc Państwa ( w sensie lekarzy ) jest nie do przecenienia.
Pozdrawiam
02-21-2013, 02:02 AM
(02-20-2013 11:52 PM)admiral1 napisał(a):  Witam Panie Doktorze.
To dobra wiadomość w chwili gdy wielu z pacjentów, łącznie ze mną zwątpiła już niemal całkowicie w happy end. Cały ubiegły rok żyliśmy w ułudzie, że może w końcu nastąpi zwrot w naszej sprawie.
Pisałem o tej radosnej nowinie chwilę przed południem w poście " Co z cuprenilem ". W swoim imieniu pragnę Panu podziękować. Jednocześnie chciałbym na Pana ręce złożyć wyrazy wdzięczności dla Koleżanek i Kolegów z kręgów medycznych bowiem doskonale wiem, że bez Państwa zaangażowania, moment euforii albo by się mocno przesunął w czasie albo też nie nastąpił by nigdy. Pomoc Państwa ( w sensie lekarzy ) jest nie do przecenienia.
Pozdrawiam

YES YES WRESZCIE DZIĘKI WSZYSTKIM Którzy przyczynili się do tego w imieniu nas chorych czekających na refundację Cuprenilu chciałem krótko DZIĘKUJĘ.
02-21-2013, 02:44 AM
Smile RE: Cuprenil 2013 refundacja
Tobie Drogi Waldku również dziękuję bo wiem, że Ty dołożyłeś starań, wspomagając swoją nieraz "surową " Smile postawą a tym samym dałeś motywację Wilsonikom do skutecznego działania. Mnie dałeś odwagę na odważne pisma jakie skonstruowałem i rozesłałem do adresatów mających predyspozycje i instrumenty decyzyjne. Optymizm zbudowałem gdy Mirko "natarczywie " atakował to tu to tam. Ale w tej syzyfowej pracy kluczową rolę odegrał zespół z IPiN i okazuje się, że to grono jest i było nam do końca przychylne. My pacjenci nie bylyśmi sami!!!!
03-02-2013, 03:21 AM
Cześć Admiral !
nie mogłem wcześniej pisać gdyż pad mi dysk w komputerze.
Przeczytałem wszystkie posty i stwierdzam, że niektórzy nie wierzyli w powtórną refundacje Cuprenilu. Ja już choruje na Wilsona od 1971 r to jest 42 lata.Pamiętam różne zawirowania z cuprenilem (wszystkie związane z producentem leku) Gdy byłem w IPiN 10 stycznia tego roku po rozmowie z p.profesor wiedziałem że cuprenil wróci na listę leków refundowanych.
Wszystko to jest zasługą p.Profesor i lekarzy z instytutu, gdyż to oni
opracowali to co jest w rekomendacji. Dlatego im przede wszystkim trzeba podziękować.
Ja też trochę oszczędzałem na cuprenilu, brałem Zincteral(cera mi się poprawiła bo to cynk)
Przy okazji odpowiem Jerysowi odnośnie cuprenilu: gdy nie był refundowany móg go wypisać każdy lekarz, ale gdy jest refundowany potrzebna jest informacja dla lekarza P.O.Z. od specjalisty (IPiN) w moim przypadku,gdzie jest podane rodzaj choroby,brane leki,badania okresowe.Dostałem taki druk z instytutu.(załącznik nr. 7 do zarządzenia nr.65/2007/DSOZ)
Pozdrawiam wszystkich Mirek
03-02-2013, 07:54 AM
Ile obecnie kosztuje ten lek przy refundacji ? Dużo go potrzeba podczas leczenia ? są inne ? zamienniki czy ten najlepszy ?
03-02-2013, 05:43 PM
Do Bydgoszcz.
Do roku 2012 funkcjonowało to w taki sposób: lekarz "rodzinny" na recepcie przepisywał 7 opakowań cuprenilu i za te 7 opakowań w cenie objętej wówczas ryczałtem płaciłem 6,40 ( sześć złotych i czterdzieści groszy ). Zalecone dawkowanie przez Panią Profesor z IPiN mam 3 razy dziennie po 2 tabletki cuprenilu ( 2 śniadanko, 2 obiadek, 2 kolacja ). Owe 7 opakowań w skali miesiaca pozwalało mi ( i nie tylko )- bowiem sporo braci i sióstr z Wilson Team ma takie dawkowanie - zachować komfort psychiczny i nie rozszarpać budżetu domowego. O tym już pisałem na forum. Ekipa z PO w sposób rewolucyjny i haniebny od 2012 zrezygnowała z refundacji Penicylaminy ( Cuprenilu ) - po co pół tysięcznej garstce chorych na zwyrodnienie soczewkowo- wątrobowe tanio dostępny lek, który daje opcję na przeżycie następnych lat w godny sposób.
Osobiście rok 2012 po anomaliach zwiazanych z naszym lekiem ( który w Polsce ) nie ma zamiennika, wspominam jak horror. W 2012 roku za 1 (jedno)!!!!!!!!!!! opakowanie Wilsoniki płacili 27 złotych!!!!! To absurd i hańba!!!! Łatwo więc można przeliczyć. Moje dawkowanie 3x2 tabl. (opak. wystarcza mi na 5 dni). Miesięcznie + leki na nadciśnienie, witaminy to lekko 300 pln.
Nie wystarczało funduszy na podstawowe kwestie związane z utrzymaniem domu, wydatkami na prawidłowy rozwój małoletniego dziecka. Zmniejszenie na własną łapę dawkowania, debet z którego trzeba się jak najszybciej "wydłubać" i zszarpane nerwy to żniwo jakie zebrał rok 2012.
Pytałem się wczoraj w aptece na jakiej zasadzie jest ten ryczałt. Odpowiedź jaką uzyskałem, to że prawdopodobnie 3,20 za opakowanie.
Pozdrawiam i przepraszam że tak zawsze się rozwlekam.
03-04-2013, 06:44 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2013 06:45 AM przez wilson005.)
(03-02-2013 05:43 PM)admiral1 napisał(a):  Do Bydgoszcz.
Do roku 2012 funkcjonowało to w taki sposób: lekarz "rodzinny" na recepcie przepisywał 7 opakowań cuprenilu i za te 7 opakowań w cenie objętej wówczas ryczałtem płaciłem 6,40 ( sześć złotych i czterdzieści groszy ). Zalecone dawkowanie przez Panią Profesor z IPiN mam 3 razy dziennie po 2 tabletki cuprenilu ( 2 śniadanko, 2 obiadek, 2 kolacja ). Owe 7 opakowań w skali miesiaca pozwalało mi ( i nie tylko )- bowiem sporo braci i sióstr z Wilson Team ma takie dawkowanie - zachować komfort psychiczny i nie rozszarpać budżetu domowego. O tym już pisałem na forum. Ekipa z PO w sposób rewolucyjny i haniebny od 2012 zrezygnowała z refundacji Penicylaminy ( Cuprenilu ) - po co pół tysięcznej garstce chorych na zwyrodnienie soczewkowo- wątrobowe tanio dostępny lek, który daje opcję na przeżycie następnych lat w godny sposób.
Osobiście rok 2012 po anomaliach zwiazanych z naszym lekiem ( który w Polsce ) nie ma zamiennika, wspominam jak horror. W 2012 roku za 1 (jedno)!!!!!!!!!!! opakowanie Wilsoniki płacili 27 złotych!!!!! To absurd i hańba!!!! Łatwo więc można przeliczyć. Moje dawkowanie 3x2 tabl. (opak. wystarcza mi na 5 dni). Miesięcznie + leki na nadciśnienie, witaminy to lekko 300 pln.
Nie wystarczało funduszy na podstawowe kwestie związane z utrzymaniem domu, wydatkami na prawidłowy rozwój małoletniego dziecka. Zmniejszenie na własną łapę dawkowania, debet z którego trzeba się jak najszybciej "wydłubać" i zszarpane nerwy to żniwo jakie zebrał rok 2012.
Pytałem się wczoraj w aptece na jakiej zasadzie jest ten ryczałt. Odpowiedź jaką uzyskałem, to że prawdopodobnie 3,20 za opakowanie.
Pozdrawiam i przepraszam że tak zawsze się rozwlekam.

Mała rzecz a ile radości.Pozdrawiam wszystkich wilsoniakow!!!
04-18-2013, 05:11 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-18-2013 05:13 AM przez wilson005.)
i II PO REFUNDACJI!!!!
INFORMACJA PRASOWA
w związku z publikacją projektu Obwieszczenia Ministra Zdrowia
w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych
specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych
na dzień 1 marca 2013 r.

Projekt Obwieszczenia Ministra Zdrowia zawiera listę refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, która wejdzie w życie z dniem 1 marca 2013 r.
Projekt VIII obwieszczenia refundacyjnego w porównaniu do VII obwieszczenia obowiązującego od 1 stycznia 2013 r., zawiera następujące zmiany:
I. W zakresie listy aptecznej:
1) Do obwieszczenia ogółem dodanych zostało 70 nowych produktów (nowych kodów EAN), w tym:
a) lek Cuprenil zawierający substancję czynną penicylamina stosowaną w chorobie Wilsona. Substancja ta jest powszechnie stosowana i rekomendowana przez ekspertów w terapii pacjentów z chorobą Wilsona, dla której nie istnieje leczenie przyczynowe.

[/quote]

I PO REFUNDACJII!!!!Co z tego że jest refundowany jak jest nieosiągalny w hurtowniach.I znowu wpuścili nas w kanał!!!
04-18-2013, 10:41 PM
RE: i II PO REFUNDACJI!!!!
Witajcie,

Nikt nas nie wpuścił w kanał. Nie ma co się niepotrzebnie denerwować. Na naszą korzyść przemawia fakt, że penicylamina to nie jest żaden lek najnowszej generacji, którego technologia produkcji jest porównywalna z budową statków kosmicznych. Monitoruję sytuację i jestem w kontakcie z Tevą. W przyszłym tygodniu (jak pisałam w innym temacie o kłopotach z cuprenilem) powinnam coś wiedzieć. Póki co radzę iść na spacer i nie martwić się na zapas :-)

Pozdrawiam serdecznie
Marta Targowska
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS