Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leczenie Wilsona w ciąży
05-01-2012, 03:17 AM
Leczenie Wilsona w ciąży
Witam.
Zdiagnozowano u mnie Wilsona w 2006 roku. Cały czas jestem leczona Cuprenilem, obecnie w dawce 4x250mg. Jestem w 9 tyg. ciąży. Kilka miesięcy przed zajściem w ciążę spotkałam się z panią prof. Członkowską w IPIN w Warszawie, pytałam o leczenie Wilsona w trakcie ciąży. Pani prof. zdecydowanie zaleciła terapię Cuprenilem, twierdząc, że mają sporą liczbę dzieci bez wad wrodzonych u kobiet leczonych Cuprenilem w trakcie ciąży. Odradziła natomiast karmienie dziecka piersią, argumentując, że miedź jest potrzebna maleństwu do rozwoju mózgu. Uspokoiła mnie. Ale teraz mam coraz więcej obaw o rozwój mojego dziecka w trakcie ciąży podczas terapii Cuprenilem. To, że nie zaobserwowali zwiększonej częstości wad wrodzonych u noworodków nie świadczy o tym, że te dzieci później rozwijały się dobrze psycho-ruchowo. Czy Cuprenil przyjmowany w trakcie ciąży nie spowodował diagnozowanego już później, nie w momencie urodzenia, upośledzenia umysłowego, nieodwracalnego uszkodzenia mózgu? Przecież nie śledzą rozwoju tych dzieci w późniejszym okresie...
Czy wśród użytkowników forum jest może jakaś matka, przyjmująca w trakcie ciąży Cuprenil? Proszę, jeżeli któraś z Was była w takiej sytuacji to niech napisze o swoich doświadczeniach. To dla mnie bardzo ważne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2012, 02:37 AM
RE: Leczenie Wilsona w ciąży
Witaj

U mnie także zdiagnozowano Wilsona postać wątrobową w 2006 r. Na początku leczono mnie cuprenilem, ale z powodou spadku płytek i innych objawów ubocznych leczę się zincteralem. Dr Chabik twierdził, że zincteral jest o wiele bezpieczniejszy od Cuprenilu w ciąży. Zaszłam w ciążę w 2008 roku a urodziłam w 2009. Całą ciążę brałam zincteral, a po porodzie karmiłam 8 miesięcy piersią też na zincteralu. Mam zdrową!!!!!śliczna już prawie 3 letnią córeczkę. Bardzo szybko zaczęła mówić, jest do przodu z rozwojem. Zincteral jest łagodniejszy od Cuprenilu, daje mniej objawów, a na pytanie co u Ciebie jest bardziej wskazane musi zadecydować lekarz. Ja od początku nie mogłam brac Cuprenilu więc już planując ciążę byłam na zincteralu i zażywałam kwas foliowy. Jedynie co to szukałam witamin dla kobiet w ciąży które nie zawierają w składzie miedzi i takowe znalazłam...choć były najdroższe.

Życzę dużo radości w okresie ciąży i powodzenia...mam nadzieje i życzę Ci że dzieciątko będzie zdrowe.
12-17-2012, 11:30 PM
Witam.Mam pytanie czy dlugo sie staraliscie o dziecko?ja mam 29 lat,i od okolo 3 lat nie zabezpieczam.mam stalego partnera,biore zicteral i kwas foliowy.mam miesiaczke wywoływana Luteina.zrobilam badania hormonalne i wszystko ok ze mna.od 8 lat lecze sie na Wilsona.Prosze odpiszcie.Pozdrawiam
12-27-2012, 08:07 AM
(12-17-2012 11:30 PM)renafans napisał(a):  Witam.Mam pytanie czy dlugo sie staraliscie o dziecko?ja mam 29 lat,i od okolo 3 lat nie zabezpieczam.mam stalego partnera,biore zicteral i kwas foliowy.mam miesiaczke wywoływana Luteina.zrobilam badania hormonalne i wszystko ok ze mna.od 8 lat lecze sie na Wilsona.Prosze odpiszcie.Pozdrawiam

Zaszłam od razu w ciążę, w pierwszym cyklu , mimo PCOS.
01-03-2013, 06:56 AM
Ja przez całą ciążę brałam cuprenil (rano 1 tab. popołudniu 2 tab. wieczór 1 tab. ) do tego witaminy dla kobiet w ciąży. Po porodzie karmiłam piersią tylko 2 miesiace ponieważ dzidziuś nie chciał dobrze łapać. Urodził sie zdrowy nic mu nie dolega.
Teraz ma juz dwa latka i jak narazie rozwija sie prawidłowo. Jest nawet wyższy niż jego rówieśnicy. Teraz aktualnie jestem znowu w ciąży w 6 miesiacu i ciagle jestem na cuprenilu. Badania mam dobre jesli chodzi o morfologie. Z resztąbadań niewiem bo od roku nie byłam na kontroli. (mam 23 lata) a o chorobie wiem od 3-4 lat. Diety nie przestrzegam ale Postanowieniem noworocznym jest trzymanie diety, tylko to akurat skutkuje u mnie tym ze nagle schudne znowu z pare kilo.
03-05-2013, 12:48 AM
Warto słuchać lekarza, ewentulanie skontaktować się z innym, zobaczyc co on powie.
12-10-2013, 03:52 AM
Witajcie.

Ja również należę do grona szczęśliwych matek. Ponieważ obserwowałam swoje cykle, mogłam zaplanować poczęcie. Na 2 miesiące przed ciążą zaprzestałam branie cuprenilu, przechodząc na 1 tabletkę zincteralu wieczorem. W ciąży również brałam jedynie zincteral tym samym systemem (1 tab). Obecnie karmię piersią i córeczka kończy 8 miesiąc (od 2 miesięcy jestem na 2 tabletkach zinc). Trochę podwyższyły mi się wyniki Alat'u, także sądzę, że z lekarzem prowadzącym podejmiemy jakąś decyzję co do zwiększenia dawki zincteralu lub powrotu do cuprenilu (po cuprenilu niestety miałam okresowe bóle stawów). Swoją drogą planuję jeszcze jedno dziecko.
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS