Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z Cuprenilem
07-27-2012, 05:51 AM
RE: Co z Cuprenilem
Wrocilem po małej przerwie i dorabianiem po za granicami naszego kraju aby było mnie stać na cuprenil i kurwa jego mac za przeproszeniem wypada wziąsc bombe wejść do sejmu i zdetonować jak lek sie skończy to i tak skonam a przy okazji z ta bombą skonało by ponad 400 nierobów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/i]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2012, 10:35 PM
Wysłałam kilka wiadomości mail z zapytaniem o Cuprenil i możliwość ponownego pojawienia się go w Aptekach w przystępnej cenie. Oto jedyna jak dotąd odpowiedź;

Szanowna Pani,
w związku z przesłanym przez Panią pismem dotyczącym osób chorych na zwyrodnienie soczewkowo - wątrobowe, informuję, że wystosowałem do Pana Bartosza Arłukowicza - Ministra Zdrowia zapytanie poselskie w sprawie przywrócenia leku Cuprenil na listę leków refundowanych, które załączam do niniejszego listu.

Z poważaniem
Witold Pahl

dalej załacznik:

Gorzów Wielkopolski, dnia 30.07.2012 r.

Witold Pahl
Klub Parlamentarny
Platforma Obywatelska
Szanowny Pan
Bartosz Arłukowicz
Minister Zdrowia

Zapytanie poselskie
w sprawie przywrócenia leku Cuprenil na listę leków refundowanych.

W związku z doręczonym do mojego biura poselskiego pismem (w załączeniu) dotyczącym osób chorych na zwyrodnienie soczewkowo – wątrobowe (choroba Wilsona), zwracam się do Pana Ministra z pytaniem, czy Narodowy Fundusz Zdrowia rozważał możliwość finansowania tego typu terapii, poprzez wpis leku Cuprenil na listę leków refundowanych.
Argumenty przedstawione w doręczonym stanowisku zawierają postulat uwzględnienia w/w leku na liście leków refundowanych, ponieważ nie posiada on zamiennika i jest jedynym możliwym preparatem stosowanym w leczeniu choroby Wilsona, która to choroba jest rzadkim schorzeniem uwarunkowanym genetycznie, powodującym u pacjentów nieodwracalne zniszczenia w organizmie.

Z poważaniem
08-24-2012, 05:06 AM
Czy był odzew od pani redaktor co z tym posłem ??
08-24-2012, 07:30 PM
(08-24-2012 05:06 AM)maniott napisał(a):  Czy był odzew od pani redaktor co z tym posłem ??

Pani redaktor artykułu nie pisała bo nie nie ma go internecie a posły interpelacje piszą minister odpowiada że fabryka ma płacić za leki a fabryka nie płaci bo się nie opłaca i tak kółko się zamyka. Kto się w Polsce Ludźmi przejmuje afera za aferą a kolejne rządy mają się dobrze.
09-07-2012, 04:49 AM
Otrzymałam maila od Posła na Sejm Witolda Pahla, któremu wcześniej zgłosiłam sytuację problemową z Cuprenilem. Oto odpowiedź;

Szanowna Pani,

Przesyłam Pani pismo jakie otrzymałem z Ministerstwa Zdrowia w sprawie finansowania leczenia preparatem Cuprenil.

Z poważaniem
Witold Pahl
poseł na Sejm RP

"...Wniosek o objęcie refundacją oraz ustalenie ceny urzędowej wpłynął do Ministerstwa Zdrowia w dniu 6 lutego 2012. Wnioskodawca w rozumieniu art. 2 pkt 27 ustawy z dnia 12 maja 2011r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. Nr 122 poz.696 z późn. zm. ) został wezwany do uzupełnienia braków formalnych we wniosku. W momencie gdy wniosek będzie kompletny nastąpi jego dalsze procedowanie zgodnie z przepisami ustawy o refundacji ."

Autorem wyjaśniającej sprawę wiadomości był MINISTER ZDROWIA PODSEKRETARZ STANU Igor Radziewicz-Winnicki
09-08-2012, 08:49 PM
Fabryka za wniosek ma zpłacić 500tys zł a refundacji dostanie 300tys zł który Mądry dyrektor da się rąbnąć MZ na 200tys zł trzeba zaskarżyć ustawę aby producent nie płacił za wniosek o refundację
12-02-2012, 06:59 PM
Witam,

W załączeniu pismo z Ministerstwa Zdrowia, Departament
Polityki Lekowej i Farmacji. Wynika z niego, że już od ponad 8 m-cy sprawa leży w AOTM, Warszawa - zlecenie nr MZ-PRL-460-14713-2/MS/12; 1591;
26.03.2012.
Proszę piszcie interwencje w tej sprawie do Prezesa
Agencji Oceny Technologii Medycznych, ul. I. Krasickiego 26, 02-611 Warszawa, tel. +48 22 56 67 200, fax +48 22 56 67 202, e-mail: sekretariat@aotm.gov.pl

Pozdrawiam
B. L.

Załączone pliki
.pdf  Pan B. L - cuprenil.pdf (Rozmiar: 22.86 KB / Pobrań: 11)
12-05-2012, 05:24 AM
(12-02-2012 06:59 PM)jerlis napisał(a):  Witam,

W załączeniu pismo z Ministerstwa Zdrowia, Departament
Polityki Lekowej i Farmacji. Wynika z niego, że już od ponad 8 m-cy sprawa leży w AOTM, Warszawa - zlecenie nr MZ-PRL-460-14713-2/MS/12; 1591;
26.03.2012.
Proszę piszcie interwencje w tej sprawie do Prezesa
Agencji Oceny Technologii Medycznych, ul. I. Krasickiego 26, 02-611 Warszawa, tel. +48 22 56 67 200, fax +48 22 56 67 202, e-mail: sekretariat@aotm.gov.pl

Pozdrawiam
B. L.

Dostałem pismo z Ministerstwa z którego wynika że sprawa Cuprenilu została przekazana do AOTM w Warszawie dopier016.11.2012r czyli coś jest nie tak dwa różne pisma czyli ministerstwo kręci.
12-05-2012, 08:16 PM
(12-02-2012 06:59 PM)jerlis napisał(a):  W załączeniu pismo z Ministerstwa Zdrowia, Departament
Polityki Lekowej i Farmacji.

Dlaczego to pismo nie ma daty ani podpisu?
12-21-2012, 05:23 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-21-2012 05:24 PM przez admiral1.)
Witam Wszystkich.
Według projektu dotyczącego listy leków refundowanych na 2013r, który jest już dostępny w internecie ( na dole zamieszczam link ) - cuprenilu nie znalazłem.
Wychodzi na to, że Arłukowicz ma w dupie chorych na zwyrodnienie soczewkowo-wątrobowe bo przecież choroba Wilsona to jak kaszel. Dba jednak o chorych na łuszczycę i inne "śmiertelne choroby". Wstydzę się, że mieszkam w tym chorym kraju. Ma ktoś jakiś misterny plan jak odmienić naszą sytuację? Na dłuższą metę koszty leczenia dla rencistów z Wilsonem i mających na utrzymaniu rodziny są nie do udźwignięcia. Chyba sobie zamówię saperkę. Tak na początek.
Pozdrawiam Wszystkich i życzę Spokojnych Świąt.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/7...l?cookie=1
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS