Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuprenil nigdy nie refundowany.
08-23-2012, 11:13 PM
Post: #1
Cuprenil nigdy nie refundowany.
Cuprenil nie będzie refundowany już bo się nie opłaca chorzy jak chcą żyć muszą go i tak wykupić a więc Wilsoniku nie popieraj Tevy czynem Umieraj przed Terminem tylko to zostało bo nic innego nie zadziałało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-24-2012, 05:05 AM
Post: #2
RE: Cuprenil nigdy nie refundowany.
(08-23-2012 11:13 PM)Waldek napisał(a):  Cuprenil nie będzie refundowany już bo się nie opłaca chorzy jak chcą żyć muszą go i tak wykupić a więc Wilsoniku nie popieraj Tevy czynem Umieraj przed Terminem tylko to zostało bo nic innego nie zadziałało.

cukrzycy dzięki stowarzyszeniu dostali swoje tańsze paski !!!!!! wiec moze cos władze stowarzyszenia napisza oficialne pismo itp .

A jak sprawa z panią redaktor ktos tam pisał ze miała sie tym zająć.

Moze pozew zbiorowy przeciwko ministrowi zdrowia !!!!!!!!!!!!!


Może strajk w warszawie jajeczka i jeb w siedzibe ministerstwa zdrowia !!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-24-2012, 02:59 PM
Post: #3
RE: Cuprenil nigdy nie refundowany.
Szanowni Państwo!

Na zebraniu Stowarzyszenia w czerwcu podpisaliśmy (około 40 osób) list do Ministerstwa Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta tłumacząc problem braku refundacji i kolejny raz prosząc o pomoc, w odpowiedzi MZ cutuję (w załączniku) - " jednocześnie pragnę wskazać, że w sytuacji uniemożliwiającej samodzielny zakup leków, istnieje możliwość zwrócenia się o pomoc do wydziału pomocy społecznej w gminie - zgodnie z ustawą z 12/03/2004 o pomocy społecznej" (Rzecznik Praw Pacjenta zwrócił się do MZ z prośba o odpowiedź domyslam się że dostał taką samą).
Jak widać instutucje nie widzą problemu z chorobami rzadkimi i refundacją leków zupełnie....
Natomiast prawdopodobnie wniosek w AOTM dotyczący refundacji leku został uzupełniony, więc być może na następnej jesiennej liście lek się pojawi, ale jak Państwo sami widzą na prawdę nie ma z kim rozmawiać o pomocy, a na odpowiedzi na listy (jeśli wogóle są) czeka się 2-3 miesiace.
Na stronach internetowych można znaleźć skierowane dzięki Państwu interpelacje poselskie i odpowiedzi - zachęcam do przeczytania i proszenia posłów z Państwa Okręgów o składanie dalszych zapytań o problem pozostawienia ludzi z chorobami rzadkimi bez refundowanego leczenia aby wreszcie ktoś ten problemem rozwiązał...

Tomasz Litwin
II Klinika Neurologii IPiN


Załączone pliki
.pdf  Wilson MZ.pdf (Rozmiar: 48.6 KB / Pobrań: 12)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 03:35 PM
Post: #4
RE: Cuprenil nigdy nie refundowany.
Witam Wszystkich zainteresowanych Wilsoników.
Z ubolewaniem pragnę poinformować, iż do tej pory Redakcja Gazety Dziennik Polski nie odniosła się w żaden sposób do naszego problemu dotyczącego przywrócenia Cuprenilu na " refundowany stół ". No chyba, że przeoczyłem ( co nie wydaje mi się prawdopodobne ), któreś z wydań ww. gazety wychodzącej codziennie. Przykre jest to podwójnie bowiem na spotkaniu Pani Redaktor oznajmiła, iż zajmie się tą sprawą, smutkiem napełnia mnie także fakt, że jak dotychczas czułe na zaniedbania elit rządzących - media, skrupulatnie i metodycznie powodowały rumieńce zawstydzenia jak i potrzebę elokwentnego wybrnięcia z zadawanych " trudnych pytań " w szeregach polityków. No cóż wygląda na to, że znaleźliśmy się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Jednakże tli się we mnie jeszcze iskra nadziei ( może żyję w ułudzie ), że Redakcja zbiera ze swoich źródeł informacje, dociera swoimi sposobami do ludzi, materiałów, dokumentów etc. aby zatrząść w posadach w MZ, był też sezon wakacyjno - urlopowy. Wszystko to każe mi jeszcze wierzyć, że będzie artykuł.
Serdecznie pozdrawiam Wszystkich Wilsonów. Wojtek z Krakowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 09:35 PM
Post: #5
RE: Cuprenil nigdy nie refundowany.
Naiwny jesteś dostali kasę żeby tematu nie ruszać i tyle.JKM ma rację że chorzy i inwalidzi nie nadają się .....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS