Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prosze o rade
09-04-2012, 02:21 AM
prosze o rade
mam pytanie. mam podejżenie o chorobe wilsona. od prawie pół roku chodze od lekarza do lekarza i na wszytskie możliwe badania. objawy takie jak trzęsienie się rąk, praktycznie brak apetytu lub tylko na niektóre potrawy.mimo zmeczenia i glodu i tak nie chce mi sie jeść. ale jeszcze ostatnio przypomniałąm sobie ze juz od dziecka mniej więcej w wieku 8 lat średnio co pół roku mam tu na myśli ze bardzo rzadko mam silne uciski w potylicy był taki czas ze pojawiały sie często ale i również długi bol trwający pare dni. badania celuloplazminy mam poniżej normy. czy bóle w potylicy są istotne i jakie jest prawdopodobieństwo tej choroby. prosze o odpowiedź.Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-17-2012, 06:17 PM
RE: prosze o rade
Pozdrawiam!

Celem diagnostyki w kierunku chW wykonuje się panel badań - poziom ceruloplazminy w surowicy, miedzi w surowicy i wydalanie dobowe miedzi w moczu (przy nieprawidłwoych wartościach genetykę).
Objawy pani sa niespecyficzne, natomaist jeśli zacżeto diagnostykę (oznaczenie poziomu ceruloplazminy warto ją dokończyć - o badania miedzi w moczu i surowicy)

Tomasz Litwin
05-14-2013, 05:14 AM
prosze o rade. Jestem nowa na forum i dopiero zaczynam poznawac te chorobe. Opiekuja sie chora osoba w bardzo ciezkim stanie. Czy jest w Polsce osrodek rehabilitacji neurologicznej specjalizujacy sie w usprawnianiu chorych na Wilsona?
06-13-2013, 04:34 AM
Pozdrawiam!

Specjalnego ośrodka rehabilitacji nie ma. Obowiązują ogólne zasady rehabilitacji w zależności od deficytów ruchowych, funkcji poznawczych, połykania lub mowy.

Tomasz Litwin
06-19-2013, 10:34 PM
poziom miedzi zrób prywatnie bo państwowo nie da się doprosić / ok 45zł
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS