Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stopień niepełnosprawności w Pfron
01-15-2016, 03:49 AM
Stopień niepełnosprawności w Pfron
Witam Choruje na Wilsona już 10 lat jak na razie odpukać wszystko jest OK.

Od lat 6 bodajże jak pracuje chodzę do Pfronu i staje na komisje która przydziela mi grupę w stopniu Lekkim.

Moje pytanie jest takie czy zważywszy ze moja choroba jest nieuleczalna i " nie rokuje poprawy" mam szanse dostać stopię umiarkowany ???

Własnie dziś otrzymałem pismo ze znów dostałem stopień Lekki. Czy jest sens pisać odwołanie ??

Stopień jest mi przydatny w pracy nie ukrywam ze wyższy stopień dał by mi jeszcze więcej ....

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-23-2016, 01:35 AM
RE: Stopień niepełnosprawności w Pfron
Witam, u mnie zdiagnozowano na co choruję od urodzenia w wieku ok. lat 13/14 czyli w momencie gdy Wilson jest możliwy do diagnozy. Na komisji lekarskiej przedstawiłam wszelkie dokumenty dotyczące chyba wszystkich narządów i układów w jakich były już objawy jakichś odchyleń od normy. Przedstawiłam udokumentowaną historię leczenia wszelkich niepokojących objawów ( m.in leczenie układu pokarmowego, reumatyzm ). Powiem szczerze udało się mam grupę niepełnosprawności. Stopień umiarkowany na stałe. Może to nie jest powód do dumy, jednakże jeden problem mniej. Pocieszam można. Życzę powodzenia pisz odwołanie.
Pozdrawiam Monika
PS. Upewnij się, że dokumenty, które przedstawisz na komisji pokażą dokładnie w jakim stanie zdrowia jesteś. (A lekarze z komisji będą wiedzieli, że tego się kurcze nie wyleczy, z tym trzeba żyć.)
07-01-2016, 06:43 PM
RE: Stopień niepełnosprawności w Pfron
witam,
od półtora roku mój syn zmaga się z urzędnikami MOPS. sprawa trafiła już do sądu, gdzie sam sędzia kazał odwołać się od jego decyzji bo zaświadczenia lekarskie były sprzed roku. Stopień umiarkowany ułatwia sprawy szczególnie w kontakcie z pracodawcą. Jest większa wyrozumiałość jeśli na przykładzie mojego syna, stan psychiczny okresowo się pogarsza.
W zależności od ludzi na jakich się trafi ten stopień chorzy dostają albo nie - nie ma jasnych reguł wszystko zależy od subiektywnej oceny urzędnika. Dlatego jak sam sędzi nam mówił wytrwałość pomoże. a sędzia może odrzucić opinie nawet biegłego. Dlatego syn się odwołał i czekamy na rozprawę w Sądzie Okręgowym.
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS