Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuprenil-refundowany
03-30-2012, 10:03 PM
RE: Cuprenil-refundowany
adres dr Litwina to tomlit@medprakt.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-31-2012, 03:25 AM
O jestem ciekaw jak rozwiążą sprawę z tym darmowym Cuprenilem Sad Mam wizyte 31 maja może sie coś wyjaśni juz z listą refundowaną.
Ja załatwiłem sobie jeszcze w grudniu 20 opakowań miałem tez zmagazynowane 5 opakowań biorę 4 tabletki dziennie to do maja dociągnę.
Na pewno są bardziej potrzebujący ode mnie wiec nie będę dzwonił po ten darmowy Cuprenil ale to jest kpina rzucić 2 tys opak na 700 chorych wyjdzie po 3 opakowania na głowę niecałe masakra niecały miesiąc Sad

Ostatnio głośno było o pani która choruje na stwardnienie i podała szpital do sadu bo nie chciał jej leczyć innowacyjnym lekiem który jej doraźnie pomagał mogła chodzić i normalnie zyc teraz jest na wózku . Pani sprawę wygrała lek kosztuje 8 tys zł miesięcznie ale nasz pieprzone urzędasy kazały przyjmować go w szpitalu i jak podali w telewizji państwo zamiast 8 tys na lek wyda 20 tys na pobyt w szpitalu to jest paranoja.

Inna sprawa pan chory na chłoniaka usłyszał ze jest za stary aby NFZ refundował mu leki co mają zrobic tacy ludzie Sad nie zdziwię sie gdy zobaczę ze jakis człowiek wysadzi sie w siedzibie NFZ lub w sejmie bo co mu pozostanie .

Nasz kraj jest chorym krajem Sad
03-31-2012, 06:24 AM
Dziekuje za adres mejlowy
04-19-2012, 06:58 AM
meil dr.Litwina

tomlit@medprakt.pl
05-03-2012, 03:13 AM
czy wiadomo, że na pewno cuprenil nie będzie refundowany? Byłam dzisiaj w aptece i Pani farmaceutka sprawdzała w komputerze i na razie nie ma informacji o refundacji. :-(
08-24-2012, 03:01 PM
Szanowni Państwo!

Na zebraniu Stowarzyszenia w czerwcu podpisaliśmy (około 40 osób) list do Ministerstwa Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta tłumacząc problem braku refundacji i kolejny raz prosząc o pomoc, w odpowiedzi MZ cutuję (w załączniku) - " jednocześnie pragnę wskazać, że w sytuacji uniemożliwiającej samodzielny zakup leków, istnieje możliwość zwrócenia się o pomoc do wydziału pomocy społecznej w gminie - zgodnie z ustawą z 12/03/2004 o pomocy społecznej" (Rzecznik Praw Pacjenta zwrócił się do MZ z prośba o odpowiedź domyslam się że dostał taką samą).
Jak widać instutucje nie widzą problemu z chorobami rzadkimi i refundacją leków zupełnie....
Natomiast prawdopodobnie wniosek w AOTM dotyczący refundacji leku został uzupełniony, więc być może na następnej jesiennej liście lek się pojawi, ale jak Państwo sami widzą na prawdę nie ma z kim rozmawiać o pomocy, a na odpowiedzi na listy (jeśli wogóle są) czeka się 2-3 miesiace.
Na stronach internetowych można znaleźć skierowane dzięki Państwu interpelacje poselskie i odpowiedzi - zachęcam do przeczytania i proszenia posłów z Państwa Okręgów o składanie dalszych zapytań o problem pozostawienia ludzi z chorobami rzadkimi bez refundowanego leczenia aby wreszcie ktoś ten problemem rozwiązał...

Tomasz Litwin
II Klinika Neurologii IPiN

Załączone pliki
.pdf  Wilson MZ.pdf (Rozmiar: 48.6 KB / Pobrań: 6)
08-25-2012, 01:42 AM
byłam dzisiaj w aptece, farmaceutka sprawdziła nową listę i Cuprenilu na niej nie ma...miałam nadzieję, że może już teraz problem się rozwiąże....niestety marnujemy chyba i siły i papier....

właściwie to nie wiadomo do kogo jeszcze można się zwrócić??
08-25-2012, 04:11 AM
(08-25-2012 01:42 AM)mama wilsonka napisał(a):  byłam dzisiaj w aptece, farmaceutka sprawdziła nową listę i Cuprenilu na niej nie ma...miałam nadzieję, że może już teraz problem się rozwiąże....niestety marnujemy chyba i siły i papier....

właściwie to nie wiadomo do kogo jeszcze można się zwrócić??

Możemy liczyć tylko na siebie bo propozycje z instytutu jak i z ministerstwa zdrowia są takie żeby pójść do opieki społecznej (śmiechu warte)należy żyć nadzieją i pisać gdzie się da żę premier nas oszukał.Nikt nie miał stracić na refundacji leków .
02-23-2013, 08:53 PM
Witam,
Wygląda na to, że nasze działania przynoszą w końcu skutek.
Jest już decyzja Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych dot. oceny leku Cuprenil:
21 stycznia odbyło się 2 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostało przygotowane stanowisko w sprawie oceny leku: Cuprenil (penicilaminum) we wskazaniu: choroba Wilsona (zwyrodnienie soczewkowo - wątrobowe).
Cuprenil (D-penicylamina) powinien być finansowany ze środków publicznych we wskazaniu choroba Wilsona (bezpłatnie w ramach odrębnej, jednolekowej grupy limitowej).
Uzasadnienie:
Cuprenil (D-penicylamina) jest bardzo skuteczną technologią stosowaną w chorobie Wilsona.
Teraz już wszystko w rękach Ministerstwa Zdrowia.
Mam nadzieję, że teraz pójdzie to szybciej.
Pozdrawiam
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Strona Główna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS